Kapitan Nauka. SuperQuiz nauka i technika

Czy wiesz skąd się bierze tęcza? Albo kto wynalazł żarówkę? A może ciekawi cię dlaczego chleb rośnie w czasie pieczenia? Albo jak powstają bańki mydlane? Odpowiedzi na te pytania udziela Kapitan Nauka i jego SuperQuiz.

W trakcie wczorajszego buszowania po Empiku Pati pokazała mi SuperQuiz. W pierwszej chwili pomyślałam, że pewnie jest na niego za mała. Okazało się jednak, że jest przeznaczony dla dzieci od 6 lat. Zamiast gazetek z plastikowymi zabawkami wolę kupować jej rzeczy z których może się czegoś dowiedzieć, więc nie zastanawiałam się długo nad Kapitanem Nauką.

Książeczka ma twarde kartki, dzięki czemu nie powinna się szybko zniszczyć. W środku możemy znaleźć ponad 150 zagadek z dziedziny nauki i techniki. Ciekawostki są opisane w sposób zrozumiały dla dzieci, a przy każdej z nich jest quiz złożony z trzech pytań dotyczących danej zagadki. 

Formą Kapitan Nauka przypomina nieco uwielbianego przez nasze dziewczynki CzuCzu. To ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu lub umilenie podróży, a jednocześnie na wzbogacenie wiedzy dziecka. Seria liczy kilka quizów, a wśród nich: ciało człowieka, dinozaury, Polska, cywilizacje czy zwierzęta. Można więc wybrać to, co najbardziej interesuje naszą pociechę. Myślę, że my wkrótce przyjrzymy się bliżej również pozostałym SuperQuizom.

Komentarze

Copyright © bajkowyzakatek.eu 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszystkie treści umieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie, edytowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zgody autorów jest zabronione.

Popularne posty z tego bloga

Polskie legendy: O smoku wawelskim

Polskie legendy: Piast Kołodziej

Polskie legendy: Wars i Sawa