Skarpetum mobile czyli lot na brzydkim zapachu


Skarpetki ciągle znikają bez śladu. W szufladzie jest jedna sztuka z pary. Druga przepadła. Nie znajdziesz jej w pralce, nie znajdziesz w suszarce, nie znajdziesz w koszu na pranie i nie zlokalizujesz po zapachu. Z tym problemem każdego dnia spotykają się miliony mężczyzn. Jest to wielka tajemnica. Tajemnica wymagająca wyjaśnienia.


A wyjaśnienie jest banalnie proste. Skarpetki zabierane są przez przedziwnych podróżników. Są to małe skrzaty-wynalazcy, które postanowiły, że będą latać po całym świecie i uczyć ludzi zachowania porządku. Latają więc po całym świecie swoim wspaniałym pojazdem, który nazywany jest przez nich "Skarpetum mobile". Ma kształt wielkiej odrzutowej skarpetki i jest szybszy niż sanie samego Świętego Mikołaja. W ciągu kilku chwil może odwiedzić tysiące domów by zebrać swoje paliwo. A paliwem tym są brudne skarpetki. Im silniejszą mają woń tym szybciej Skarpetum mobile może się przemieszczać. I tym szybciej mogą nauczać zachowania czystości.

Jeżeli więc zaginie ci jedna skarpetka z pary to pamiętaj, że były u ciebie skrzaty i chciały oduczyć cie bałaganiarstwa. A twoja skarpetka pomogła im śmigać po całym świecie.

Komentarze

Copyright © bajkowyzakatek.eu 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszystkie treści umieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie, edytowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zgody autorów jest zabronione.

Popularne posty z tego bloga

Polskie legendy: O smoku wawelskim

Polskie legendy: Wars i Sawa

Polskie legendy: Piast Kołodziej