Postać: Kościej Nieśmiertelny

Jest ktoś taki kogo boją sie wszyscy. Jest chudy, stary i brzydki. Jest czarownikiem i jest nieśmiertelny, bo ukrył swoje serce poza swoim ciałem. Nazywa się Kościej. Kościej Nieśmiertelny.


Kościej jest zły i straszny. Pojawia się w wielu baśniach i legendach rosyjskich. Stanowi postrach dla dziewcząt, które porywa do swojego dworzyszcza oraz dla śmiałków, którzy chcą go pokonać i pragną jego nieprzebranych skarbów. A skarby Kościeją są wspaniałe. Jest wśród nich żywa woda, która przywraca do życia zmarłych i konających, ale jest też martwa woda, której wypicie daje długowieczność i leczy nawet największe rany.

Strzeżcie się jednak śmiałkowie bo zakrzywiona szabla Kościeja jest ostra jak brzytwa. A pokonać ją może tylko dobre serce, spryt i bystry umysł. Zanim jednak staniecie w szranki z Kościejem odszukajcie i zniszczcie jego ukryte serce.

Komentarze

  1. "Stanowi postrach dla dziewcząt, które porywa do swojego dworzyszcza oraz dla śmiałków, którzy chcą go pokonać i pragną jego nieprzebranych skarbów"
    Och, a więc carewicz Iwan, którego Maria Moriewna ocaliła z rąk Kościeja, była dziewczynką! Zupełnie jak Kopernik!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © bajkowyzakatek.eu 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszystkie treści umieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie, edytowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zgody autorów jest zabronione.

Popularne posty z tego bloga

Polskie legendy: O smoku wawelskim

Polskie legendy: Wars i Sawa

Polskie legendy: Piast Kołodziej