Polskie legendy: Wierzbowy Most w Szczebrzeszynie

Jest takie miejsce w Szczebrzeszynie, gdzie nad drogą pochylają swe gałęzie stare, płaczące wierzby. Miejsce to nazywane jest Wierzbowym Mostem i właśnie tam wydarzyła się ta historia.

Przed laty w miasteczku żył kupiec, który zgromadził ogromny majątek, wyzyskując innych. Za pracę płacił gorsze, a sam hulał po karczmach i niejednokrotnie upijał się do nieprzytomności, tracąc mnóstwo pieniędzy.  Przez swoją nikczemność nie był ani lubiany, ani szanowany. 


Pewnej nocy, gdy na niebie próżno było szukać księżyca, mężczyzna wytoczył się z jednej z gospód i z trudem wszedł na swój wóz. Konie ruszyły do przodu, a ponieważ alkohol zrobił swoje, kupiec padł jak kłoda. Gdy wóz dojechał pod Wierzbowy Most, coś wśród gałęzi drzew spłoszyło konie. Zwierzęta rzuciły się do ucieczki, przewracając wóz i zrzucając śpiącego mężczyznę. Nikczemnik zginął na miejscu, a jego ciało znalazł nad ranem rolnik, idący do pracy w polu.

Od tamtej pory w okolicach starych wierzb dzieją się dziwne rzeczy i często słychać galop spłoszonych koni., a przez drogę przemykają widma, strasząc kierowców.
Komentarze

Copyright © bajkowyzakatek.eu 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszystkie treści umieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie, edytowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zgody autorów jest zabronione.

Popularne posty z tego bloga

Polskie legendy: O smoku wawelskim

Polskie legendy: Wars i Sawa

Polskie legendy: Piast Kołodziej