Legendy świata: Zorza polarna


Bardzo, bardzo daleko, gdzieś na samym końcu świata, znajduje się wielka otchłań. Głęboko w niej jest ścieżka, prowadząca do krainy zmarłych. Ale to miejsce wcale nie znajduje się pod ziemią. Ścieżka zakręca, prowadząc coraz wyżej, aż do samego nieba. 

Jednak trafić tam mogą tylko dusze zmarłych, a gdy uda im się przejść, zapalają pochodnie, aby inni również mogli dotrzeć we właściwe miejsce. 

W tej magicznej krainie dusze czekają na powtórne narodziny, a na ziemi widać je w postaci zorzy polarnej. Niektóre dusze czują się jednak samotne po latach życia na ziemskim padole i próbują skontaktować się z żywymi. Dlatego czasami, w pobliżu zorzy, można usłyszeć ciche gwizdanie. Jeśli kiedyś je usłyszysz, odpowiedz na nie szeptem lub równie cichym gwizdem, a wtedy wiedziona ciekawością dusza zbliży się pod postacią świetlnego rozbłysku. 

Gdy jedna z dusz rozpoczyna nowe życie na ziemi, opuszcza zorzę na długi czas. Może dlatego ludy Północy wierzą w magiczny wpływ zorzy polarnej, który przynosi ulgę kobietom podczas porodu.


Komentarze

Copyright © bajkowyzakatek.eu 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszystkie treści umieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie, edytowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zgody autorów jest zabronione.

Popularne posty z tego bloga

Polskie legendy: O smoku wawelskim

Polskie legendy: Piast Kołodziej

Polskie legendy: Wars i Sawa